Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Як збалансувати свої спортивні навички

Як збалансувати свої спортивні навички

Як збалансувати свої спортивні навички
Статті про спорт

Тренування і спорт набирають все більше актуальності в останні кілька років і кожен з нас цілком здатний визначити який спорт підходить йому найкраще. Але постійно займаючись однотипними тренуваннями, які підходять тільки вам, в кінцевому рахунку можна виявити відсутність важливих навичок, які дають інші тренування. Цілком логічно, що кожен хоче займатися виключно тим видом спорту, який йому подобається, проте часом спортсмен просто втрачає можливості, яких міг би домогтися завдяки різноманітності. Приклад такої ситуації – пауерліфтер з величезними м’язами насилу долає кілька сходових прольотів через низьку витривалість. Або легкоатлет, що може без проблем пробігти кілька кілометрів в швидкому темпі, с труднощами виконує жим від грудей. Баланс важливий і для хорошої роботи серця, тому іноді потрібно трохи розширити спектр своїх тренувань. Враховуйте, що для занять боксом, айкідо або капоейрою, крім м’язів потрібно володіти і розвиненою дихальною системою.

З чого почати кардіотренування силачу
Помилка, часто здійснюються навіть у вельми зрілому віці – ігнорування кардіотренувань в процесі відвідування тренажерного залу. Навіть якщо ви давно досягли досконалості в силових тренінгах, але хочете стати витривалішим, не перестаючи приділяти час вправ на силу, можна виділити 15-20 хвилин з основного тренування на бігову доріжку або велотренажер, чергуючи їх в різні дні. В ідеальному варіанті – почати з швидкої ходьби або бігу підтюпцем вранці, це також дозволить підбадьоритися перед основним тренуванням і по можливості ходити пішки, а не користуватись автівкою. Необхідне чітке розуміння, що починати потрібно завжди з малого, поступово збільшуючи відстань і швидкість ходьби і бігу.

З чого почати силове тренування легкоатлету
Зустрічаються і такі, хто все життя віддавав перевагу легкій атлетиці, але в підсумку вирішив приділяти час і силовим тренуванням. У такій ситуації можна порадити переглянути розпорядок і внести в нього віджимання і підтягування. Робота на силу навіть з власною вагою здатна творити чудеса, особливо якщо раніше їй не приділяли багато часу. Протягом тижня мінімум два дні потрібно присвячувати силовому тренінгу, витрачаючи на кожен 30-40 хвилин.

Як досягти балансу в тренуваннях
Спортсмену, програма якого включає і розминку, і силові тренування на початку, набагато простіше підлаштуватись під будь-який вид спорту, незалежно від спрямованості. Приклад занять, що повинні бути включені в таке тренування – присідання зі штангою, віджимання, станова тяга, підтягування, вправи на розтягування м’язів і обов’язкову 10 хвилинну розминку на біговій доріжці або орбітрек.