Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Користь вправ на опір

Користь вправ на опір

Користь вправ на опір
Статті про спорт

Не всі знають, що представляють собою вправи на опір. Багато хто, почувши це формулювання представляють виснажливі і жорсткі тренування, виконання яких під силу лише найкращим з атлетів. Однак при пошуку того, що таке вправи на опір, можна побачити навіть прості віджимання. За своєю суттю це будь-який вид активності, під час якого відбувається навантаження на мускулатуру і кістки. Це не обов’язково повинні бути підйоми штанги в залі, до категорії подібних вправ віднести можна навіть звичайну аквааеробіку, або ходьбу з використанням важелів. Але не всі в курсі, яку користь такі вправи приносять нашому тілу.

Перше, про що потрібно згадати – зростання мускулатури, яке відбувається різними способами. Один спосіб – збільшення набору волокон. Це означає, що ваш мозок починає активувати більше м’язових волокон для відпрацювання вправ з додатковим навантаженням. Другий спосіб – гіпертрофія, поєднує як збільшення м’язових клітин, так і створення нових. В результаті через кілька місяців інтенсивного тренування можна виявити збільшення як обсягу м’язів, так і силових показників.

Прискорений обмін речовин
Зі збільшенням м’язів зростає і кількість енергії, яку вони споживають. Саме завдяки прискореному обміну речовин нас більше не буде турбувати питання як їсти скільки хочеш і не товстіти. Хоча навіть з прискореним обміном речовин краще не захоплюватися шкідливою їжею і дотримуватися здорового харчування.

Прискорення регенерації
Проведені дослідження доводять, що чим більшою кількістю м’язових волокон ми володіємо, тим швидше відновлюємося після травм або хвороб. Це пояснюється збереженням в м’язах величезної кількості амінокислот, необхідних організму для відновлення в критичній ситуації. При цьому маса тіла відіграє критичну роль у процесах регенерації – чим більше м’язова маса, тим швидше хворий встане на ноги.

Попередження ожиріння
Ожиріння викликається дисбалансом між речовинами і енергією, які отримує організм з тими, що йдуть в процесі тренувань. Вправи на опір, на відміну від аеробних, використовують всі ресурси нашого тіла і їм терміново потрібні нові. Логічно, що при прискореному обміні речовин, жирові відкладення просто фізично не можуть збиратися в організмі. При цьому чим більший об’єм мускулатури тіла, тим більше речовин і жиру спалюється в процесі її підживлення.

Зміцнення зв’язок і кісток
З віком ми стикаємося з проблемою того, як зміцнити кістки і зв’язки. Тут нам теж приходять на допомогу вправи на опір, так як мінеральний склад і щільність кісток значно збільшуються завдяки механічній дії. Поєднуючи вправи з прийомом вітамінних комплексів ви зможете успішно вирішити проблему руйнування кісткової тканини.