Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Так все-таки біг шкідливий або корисний?

Так все-таки біг шкідливий або корисний?

Так все-таки біг шкідливий або корисний?
Статті про спорт

Природно, відповідь на це питання суб’єктивна, для когось біг корисний, а комусь протипоказаний. У цій статті ми постараємося допомогти вам правильно влаштувати свої відносини з бігом, розповімо про основні загрози і те, як їх уникнути.

Почнемо з самого початку – шкідливий біг або корисний, варто вирішувати виходячи з альтернативи. Тобто, якщо ви вирішили бігати в п’ятницю ввечері, замість надмірного вживання алкоголю, то звичайно біг корисніше, навіть з огляду на ймовірність отримання травми. Якщо ви вибираєте між бігом і плаванням, то, як би фанатам бігу не хотілося, але плавання згідно з усіма дослідженнями безпечніше і майже завжди корисніше.

Взагалі, навіть серед лікарів є велика кількість бігунів і на даний момент, немає чітких, статистично підтверджених відповідей на велику частину «небезпечних» питань.

Розібратися з усіма видами користі і шкоди від бігу дуже складно, та й помітити користь набагато легше, тому в цій статті ми постараємося розібратися трьома основними загрозами бігу і тим, як уникнути цих загроз.

Перерахуємо окремі, найпопулярніші загрози бігу, і що з ними варто робити.

Шкода від бігу вранці

Існує думка, що ранковий біг шкідливий, в першу чергу через серйозне навантаження на ще не прокинувшийся організм. Кардіосістема і її головний двигун ще не готові до таких ударних навантажень, та й весь організм не готовий відразу кидатися з місця в кар’єр.

Боротися з цим досить просто – бігти не з ліжка відразу, а зробивши зарядку, «розбудивши» організм. Випити склянку теплої води, про користь якої вранці не говорить тільки ледачий. Мабуть, неготовність організму, це єдиний мінус ранкового бігу.

А в чому ж користь ранкового бігу? Тут все просто, це спосіб рано вставати, це заряд бадьорості на день. Знову-таки, якщо ви вже «розкочегарили» своє тіло, то вам не знадобиться ранкова кава. Багато хто за час ранкової пробіжки встигає подумати про творчі завдання. Ну і нарешті, зробивши ранкову вправу, ви зможете присвятити іншим завданням свій вечір.

Ударні навантаження на суглоби

Коли обговорюється користь і шкода бігу, то головною небезпекою всі в один голос називають ударне навантаження на суглоби і хребет. Ризик травмувати коліна або отримати болі в поясниці в бігу, особливо у початківців, дійсно високий. Особливо небезпечний цей фактор для людей з надмірною вагою, які прагнучи швидше схуднути, катують свої коліна і зв’язки.

Почнемо з того, що у всьому потрібна поміркованість і не варто бігти розкручений напівмарафон в гонитві за медалькою для Фейсбуку, якщо ваша вага надлишкова для колін. Як тільки ви відчуєте дискомфорт, потрібно відразу зупинитись.

Наступний дуже важливий фактор, який допоможе Вам уникнути цієї загрози – правильний вибір взуття, про що вже багато написано, включаючи Все про Спорт.

Черговим етапом стане вибір правильної техніки бігу. Останнім часом все більшої популярності набуває «біг з носка», при такій техніці бігу нога опускається на передню частину стопи, на передню подушечку.

Дехто пробує навчитися бігати таким чином самостійно, і намагається ставити ногу прямо на носок – це дуже важко і у аматорів цей стиль викличе тільки негатив. А ще краще, щоб зробити Ваш біг безпечним, підіть в біговій клуб, там вас і техніці навчать і допоможуть з вибором взуття та розкажуть, в чому користь бігу і як уникнути небезпек. Тим більше, нині є багато безкоштовних бігових клубів, спонсорованих відомими спортивними брендами.

Знос суглобів і хрящів при бігу

Підтвердженої статистики з цього приводу, на даний момент ми не змогли знайти. Навіть лікарі ортопеди часто розходяться в оцінці впливу бігу на знос хрящів. Знову-таки, один з головних чинників – правильна техніка бігу. Природно, регулярні навантаження на що-небудь зношують механізм, на який йде навантаження і наші суглоби не виняток, але з іншого боку людський організм адаптується до навантажень і знаходить компенсаторні механізми.

Деякі дослідження серед літніх людей показують, що у бігунів кісткові і хрящові тканини набагато міцніше і менше зношені, ніж у «пасивних» досліджуваних.

Підводячи підсумки, можна сказати наступне, біг корисніше будь пасивності. Якщо ви будете прислухатися до свого організму, уважно готуватися до бігу, врахуєте перераховані вище фактори при виборі взуття і техніки бігу, будете розминатися перед пробіжкою і прагнути до здоров’я і задоволення, а не до рекордів, то біг для вас швидше буде корисний, ніж небезпечний . Просто дотримуйтесь заходів безпеки, ніколи не закривайте очі на больові сигнали, і ви завжди зможете запобігти травмам.