Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Як навчиться кататися на ковзанах новачку

Як навчиться кататися на ковзанах новачку

Як навчиться кататися на ковзанах новачку
Статті про спорт

У багатьох з нас виникають проблеми при захопленні новим видом спорту, особливо коли мова заходить про щось специфічне, на кшталт альпінізму, лиж або ковзанів. Є ряд правил, що може освоїти новачок і завдяки яким він буде дещо впевненіше почувати себе на ковзанці. Більшість статей обмежуються порадами по тому, як одягнутися і не дають конкретної інформації. Тут мова піде про те, на що потрібно звертати увагу, коли ви вперше приходите на каток і які кроки потрібно робити на самому початку.

Вибір ковзанів і шнурівка.
Беручи ковзани напрокат, краще взяти на 1-2 розміри менше вашого взуття. Тобто тим, у кого 45 розмір ноги, має сенс взяти ковзани 43-44 розміру. Ще один варіант – одягнути кілька пар шкарпеток, щоб ковзани щільно сиділи на нозі. Якщо нога відчуває себе вільно в ковзанах, в процесі ковзання леза можуть знаходиться під кутом і замість того щоб зосередитись на технічній складовій, вся ваша увага буде зосереджена на збереженні рівноваги. При шнурівці потрібно щоб ковзани не бовталися, але нозі не було занадто тісно. Якщо ви перетиснете ногу, процес катання може стати дуже болючим. Прокатні ковзани краще декілька разів перешнуровувати більш щільно після деякого часу, проведеного на ковзанці.

Техніка катання на ковзанах для новачків
Вийшовши на лід, спочатку краще триматися за поручень, або за руку того, хто досвідченіший за вас. Корпус нахиляється трохи вперед, ноги сгинаются в колінах. Далі утримуючи рівновагу на одній нозі, іншу потрібно відводити в бік, відштовхуючись від поверхні. Вельми поширена помилка – замість того щоб відштовхуватися, багато хто підіймає ногу і намагається крокувати. Чим раніше ви позбавитеся від цієї звички, тим краще. Після відведення ноги в сторону і початку ковзання, переводите вагу на неї і відштовхуйтесь іншою ногою. Таким чином, практикуючи і по черзі використовуючи обидві ноги, зберігаючи коліна зігнутими ви зможете пересуватися по льоду.

Техніка гальмування на ковзанах для новачків
Гальмування на ковзанах може спочатку бути дуже складним, але регулярна практика допоможе освоїти і його. На початкових етапах просто відводите одну з ніг назад, ставлячи лезо поперек, подавши корпус вперед, проте такий спосіб ефективний лише на невеликій швидкості. Найбільш поширений спосіб гальмування на ковзанах прямо протилежний – нога ставиться вперед, а корпус відхиляється назад. Такий спосіб ефективний на високих швидкостях і навчившись йому, ви будете набагато впевненіше почувати себе на ковзанці.

Як падати на лід
Падіння є невід’ємною частиною практики катання на льоду, тому правильно падати потрібно теж вміти. Якщо ви відчуваєте втрату рівноваги, присядьте якомога глибше, щоб уникнути падіння. Важливо при цьому згрупуватися, нахиливши голову вперед і притиснувши підборіддя до грудей. Таким чином знижується ризик її травмування.