Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Як підготуватися до триатлону з нуля

Як підготуватися до триатлону з нуля

Як підготуватися до триатлону з нуля
Статті про спорт

З огляду на велику кількість спортивних заходів та фестивалів, яких проводиться з кожним роком все більше, питання про підготовку до них стає вельми гостро, особливо в ситуації коли майбутній триатлоніст не може подолати й половини 20 метрів без задухи, але хоче взяти участь. В даній статті піде мова про те, як готуватись до триатлону з нуля і підготувати своє тіло для граничних навантажень.

Спочатку потрібно визначитись, про яку дистанції піде мова. Новачкові краще почати зі спринтерської дистанції (0,75 км плавання, 20 км велоезаїзд, 5 км біг). Таким чином тіло зможе поступово звикати до подолання різних перешкод. Тим, у кого немає серйозних проблем зі здоров’ям не складе труднощів підготується до триатлону з нуля за пару місяців, заздалегідь позначивши головні правила і принципи тренування, яким необхідно слідувати.

Тим, хто сумнівається в своїх здібностях краще скористатися послугами тренера. Але якщо ви знайомі з аспектами тріатлону, можна готуватись і самому. Розписати програму найкраще таким чином, щоб на один тиждень припадали два тренування з плавання, два інтенсивних велозаїзди і біг. Однієї години цілком достатньо для заняття кожним з видів спорту. Якщо в розкладі присутній зайвий час, розумним рішенням буде проводити силові тренування також 2 рази на тиждень.
Найважливішу роль в процесі підготовки до кожної з дисциплін триатлону грає техніка виконання. Результат однозначно коштує витрачених на підготовку зусиль, тому на перших порах краще найняти тренера який пояснить вам основні помилки і відкоригує техніку таким чином, щоб вона була одночасно ефективною і економною.

Помилки при підготовці до триатлону
Контроль інтенсивності тренувань грає ключову роль в процесі підготовки, найкраще чергувати тренінг на відпрацювання техніки з іншим, основна мета якого – підвищення витривалості. При цьому мінімум 15 хвилин потрібно приділяти розминці, це зробить підготовку в рази якісніше, а при найменшому натяку на перевантаження найкраще завершити підготовку і дати своєму тілу відпочити. Ще один важливий чинник – вага тіла, триатлоністам необхідно чітко простежувати кількість споживаних калорій і стежити за найменшими коливаннями стрілки на терезах. Однак з огляду на колосальну кількість енергії організму яке йде в процесі не тільки подолання дистанції, але і самої підготовки потрібна чітко прописана дієта, що включає всі необхідні організму речовини і мінерали щоб уникнути виснаження в самий невідповідний момент.

Іноді при підготовці нехтують перевіркою інвентарю (очок для плавання, вузлів велосипеда, зносу кросівок), така недбалість у кінцевому рахунку може привести навіть до сходу з дистанції.
Але найголовніше в процесі підготовки до триатлону – вірити в свої сили і не опускати руки, тоді все обов’язково вийде!