Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Йога для вагітних – все що потрібно знати майбутнім мамам

Йога для вагітних – все що потрібно знати майбутнім мамам

Йога для вагітних – все що потрібно знати майбутнім мамам
Статті про спорт

Користь від йоги під час вагітності підтверджується не тільки фахівцями, але і безпосередньо прекрасними дамами, які вже мали можливість зайнятися її практикою. Фізичні вправи при вагітності бувають абсолютно різні, проте саме йогу вважають найоптимальнішим варіантом для найкращої підготовки до пологів.

Молоді мами, які починають всерйоз підходити до даного процесу, отримують заряд оптимізму і спокою, не кажучи вже і про підготовку тіла. Потрібно враховувати, що для занять йогою вагітні повинні в обов’язковому порядку попередньо проконсультуватися з фахівцями з метою убезпечити плід і себе, так як навіть до таких корисних занять можуть бути протипоказання.

На перших строках дозволяється робити більшу частину асан (поз), так як тіло ще достатьо рухливе. З поступовим збільшенням живота повністю виключаються пози, де необхідно лежати на ньому або на спині. Ні в якому разі не можна займатися динамічними видами йоги або швидко змінювати пози, так як ефект від таких занять буде прямо протилежним.

Йога для вагітних 1 триместр

Для тих, хто вже займався йогою раніше, це не складе труднощів навіть перебуваючи в положенні. Але дівчатам без досвіду, які поняття не мають, чим корисна йога при вагітності, може бути важко адаптуватися, тому рекомендується ще і частіше бувати на свіжому повітрі, навіть просто прогулюючись. Будь-який вид активності вельми корисний і плоду, і самій матері.

Існує кілька поз для першого триместру. Перша – поза столу. Ставши на коліна почавши вдихати, необхідно підняти праву ногу паралельно з підлогою, видихнути. Потім, вдихаючи, підняти ліву руку і знову видихнути. Дана поза повторюється 3-6 разів.

Ще однієї простою позою для виконання буде поза цуценя з витяжкою рук. Аналогічно, ставши на коліна, витягнути руки перед собою. Зробивши глибокий вдих відтягнути сідниці назад, паралельно вдихаючи.

Йога для вагітних 2 триместр

Особливість другого триместру в тому, що цей період найбільш сприятливий для занять йогою в силу стабілізації гормонів. Навіть за власними відчуттями ви помітите, що виконувати пози стало набагато простіше і комфортніше. З усього розмаїття асан вкрай не рекомендується практикувати ті, що робляться на животі або спині.

З метою зняти спинних болей цілком підійде поза кішки (колінно-ліктьова). Для її виконання, стоячи на четвереньках на вдиху, потрібно максимально прогнути спину, потягнувши куприк з верхівкою максимально вгору. Потім видихнути, не прогинаючи шию назад занадто сильно.

Вона відмінно поєднується з так званою позою корови, яка виконується аналогічно, поєднуючись з нею. І якщо на вдиху спина прогинається вниз (кішка), то на видиху – вгору (корова), збільшуючи вигин хребта. Виконувати дані асани потрібно вкрай акуратно, щоб не створити собі і своїй дитині проблем.

Йога для вагітних 3 триместр

З огляду на факт того, що третій триместр найскладніший і на жаль, небезпечніший в плані проходження вагітності, йогою в ньому потрібно займатися з великою обережністю. Ні в якому разі не можна робити динамічні асани або напружувати живіт.

Весь упор в третьому триместрі необхідно робити на таз і його підготовку разом з диханням. Подібний підхід дозволить майбутній мамі бути куди більш підготовленою і впевненою, коли почнуться пологи.

У третьому триместрі йога, як фітнес для вагітних, обов’язково проходиьб з тренером який повинен добре розбиратися в медицині, анатомії і розуміти всі особливості жіночого організму в цей період. Найголовніше при цьому – забути про будь-які було інтенсивні заняття або навантаження. Все повинно бути плавним, вивіреним, і виконуватися з великою акуратністю.