Не важливо, говоримо ми про новачка, який вчора займався безстроковим ввезенням пива і чіпсів в свій організм і раптом вирішив взятися за гантелі або професіонального бодібілдера, що втратив бойовий настрій, практично всі в своєму житті стикаються з проблемою браку мотивації, особливо в тому що стосується спорту. Різниця між цими двома в тому, що одному потрібно побороти лінь, а другому – знайти для себе тригер, мобілізуючий внутрішні ресурси організму.
Як побороти лінь в спорті новачкові
Той, хто раніше не тримав в руки нічого важчого пульта від телевізора може помітити, що його тіло не дуже хоче тягати залізо в тренажерному залі і з кожним разом все важче змушувати себе кудись йти. Лінь в даній ситуації можна розглянути і як брак сили волі. Потрібно розуміти, що сила волі в даній ситуації теж є м’язом, який потрібно прокачати і якому також потрібен відпочинок. В даній ситуації є кілька практичних прийомів і рад, завдяки яким можна побороти напади ліні, що виникають на перших порах. Один з них, як не дивно – медитація. Якщо потрібно робити вправу, але бажання категорично немає, достатньо посидіти 10 хвилин в тиші, прикривши очі і слухаючи звуки природи або відповідну музику. Головне в цьому – не брати в руки смартфон, постаратися не думати і зосередиться на диханні. Якщо займатися цим якийсь час, можна виявити що на місце ліні приходить бажання постійно рухатися і щось робити, головне – почати. Ще один хороший прийом – першою вправою приступити до чогось простого, наприклад, вправ з кистьовим еспандером, а після вже переходити до більш серйозних вправ. Але головне, про що повинен пам’ятати новачок, що його головним суперником і опонентом є він сам, а не хтось ще і найкращим рішенням буде бити свої власні рекорди, так як саме це і буде основним показником результативності тренувань.
Як знайти мотивацію спортсмену
На певному етапі багато спортсменів – як профі, так і аматорів, стикаються з абсолютною втратою мотивації і бажання що-небудь робити. Це може бути результатом травми, програшу в змаганні або психологічного зриву, з яким стикається багато спортсменів. Питання в тому, як вийти з цієї кризи, переборовши себе. В даному випадку, як не дивно, відмінно допомагає йога, так як завдяки їй люди виходять з особистісної кризи і зміцнюють силу духу. Ще одною корисною практичною порадою буде ознайомлення з іншими видами спорту. Наприклад бодібілдер може почати ходити в басейн або грати в настільний теніс. Такий спосіб проведення дозвілля непогано чистить голову, завдяки чому за свою справу можна братися з новими силами. Також можна почати тренувати новачків, це дозволить заново втягнутися в процес і поглянути на це з абсолютно іншого боку.
Головне, що повинні розуміти початківці і професійні спортсмени, це те, що все що сьогоднішні перемоги над собою цілком можуть обернутися завтрашніми світовими рекордами, за умови правильної постановки цілей і мотивації як з боку оточуючих, так і самого себе.