Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Медитація в домашніх умовах для початківців

Медитація в домашніх умовах для початківців

Медитація в домашніх умовах для початківців
Статті про спорт

Питання про те, як медитувати дуже гостро постає в світлі ери електронних технологій, і повсюдної наявності стресів в нашому житті. Разом з розвитком технологій стали розвиватися і психічні розлади людини, включаючи в першу чергу робочий стрес, якому піддаються практично всі, хто займається розумовою діяльністю. Щоб мозок не перегорав і продовжував нормально, а то і більш ефективно функціонувати, можна навчити себе періодично входити в стан медитативного трансу, не звертаючи увагу на мирське.

Якщо підійти до предмету питання уважно, можна зрозуміти, що медитація для початківців проста і в виконанні, і в засвоєнні. Для цього потрібно лише трохи вільного часу, простору і тиші (або хоча б навушників і телефону зі спокійною музикою).

Знову ж, не обов’язково приймати позу лотоса, або викручувати себе. На перших порах вистачить стільця або крісла, що буде нерухомо стояти і забезпечувати стійку опору для спини. Головне, щоб все тіло було розслаблене і нерухоме.

Медитація і йога – подібності та відмінності

Медитація нерозривно пов’язана з йогою, проте йога для початківців більшою мірою буде полягати в різних позах, які необхідно періодично змінювати. Медитувати необхідно прийнявши абсолютно статичне положення, ніяк його не змінюючи.
Потрібно розуміти, що одним лише положенням тіла справа не обмежується, а медитація в домашніх умовах вимагає дотримання ще пари правил. Здебільшого стосуватися вони будуть обстановки і дихання.

У різних практиках даються поради, які часом суперечать одна одній. Так, медитувати згідно навчань йоги краще на світанку або на заході. А слідуючи цигун, робити це потрібно або опівночі, або в полудень.

Але є і деякі правила, в яких вони сходяться, наприклад, що лицемпотрібно дивитися на схід, але це необов’язково. Часом можна спорудити невеликий вівтар, що складається з дорогих серцю речей, дивлячись на які, людина приходить до душевного спокою. Однак серйозної необхідності в цьому немає.

Як увійти в транс самостійно

Отже, ви вибрали момент спокою, залишилися наодинці з собою, прийняли зручне положення (схрестивши ноги по-турецьки, або сидячи в кріслі) і прикрили очі. Пам’ятайте, що медитація це і знаходження гармонії, і приведення думок в порядок. Тому, почавши глибоко дихати, необхідно всю увагу зосередити на тому, як повітря поступово заповнює легені, а потім повільно видихати. Поступово практикуючись, є варіант представляти, як разом з диханням через тіло проходять тонкі потоки енергії, виводячи всю накопичену темряву.

Кожна людина сама може вибирати, через які частини тіла, і яким шляхом проходить енергетичне наповнення, бо різні вчення по-своєму трактують, як це робити. Головне – глибоке, розмірене і повільне дихання, а також вміння взагалі не думати.

Спочатку негативні, повсякденні і рутинні думки можуть не давати розслабитися, їх не слід відганяти, можна просто дозволяти їм огинати розум, як хвиля, таким чином затримуватися вони не будуть. Головне практикуватися і акцентувати внутрішній погляд на своєму диханні. Таким чином можна просидіти від декількох хвилин до декількох годин.

У когось майже відразу виходить входити в транс, у інших ж навпаки, йдуть тижні. Головне це постійне повторення, і розуміння того, що ви самі свій головний гуру, і тільки вам видніше, і краще відомо, як медитувати в своєму конкретному випадку.