Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Пора віддати дитину в спорт? Вибираємо секцію правильно

Пора віддати дитину в спорт? Вибираємо секцію правильно

Пора віддати дитину в спорт? Вибираємо секцію правильно
Статті про спорт

За фактом досягнення сином, або дочкою свідомого віку, батьки постають перед фактом того, що дитину необхідно в терміновому порядку визначити в спортивну секцію для кращого розвитку. В першу чергу потрібно розуміти, що в цій справі поспіх ні до чого, а дитина може не володіти тим же набором талантів і умінь, що батьки в її віці, тому по їх стопах він може і не піти. Важливо враховувати і територіальну ознака. Чим далі буде знаходиться секція, тим більше сил і ресурсів будуть віднімати тренування в ній.

Досить поширеним явищем є те, коли батьки перестають водити дитину на секцію, бо це забирає час і не зручно в першу чергу їм. В кінцевому підсумку це може мати вельми неприємні наслідки для їхньої дитини, яка буде вважати, що спорт не так вже й важливий. Увагу потрібно звернути ще й на тренера в будь-який з секцій, в яку вирішено ходити, так як багатьом тренерам невідомі елементарні правила етикету, і того, як потрібно поводитися з дітьми.

В який спорт віддати дитину – вибираємо спортивну секцію

Головним фактором, що грає для батьків роль, перед тим як зробити остаточний вибір спортивної секції, є фізичний стан дитини та її здатність витримувати навантаження. Батьки повинні також пам’ятати, що при різних захворюваннях не потрібно ставити на спорті хрест, а навпаки – слід вибрати ту секцію, в якій дитина взагалі забуде про наявність у неї чогось подібного. Якщо у дитини короткозорість, вона може відвідувати шахові гуртки, або плавання, але при цьому слід триматися подалі від травматичних видів спорту.

Легка атлетика точно не для дітей, у яких проблеми з диханням, зате заняття картингом можуть припасти їм до душі. Зимові види спорту для дітей більше підходять дітям з хорошим імунітетом і розвиненою координацією руху, так як цього вимагає і хокей, і лижі, і фігурне катання.

Ігрові види спорту для дітей корисні тим, що дозволяють налагодити контакт з однолітками і попрацювати над соціальними навичками, так як командні ігри на зразок баскетболу, гандболу, хокею або футболу прекрасно вчать тому, як злагоджено працювати в команді, відповідно сором’язлива або трохи замкнута дитина через деякий час почне соціалізуватися набагато краще. При надмірній вазі підійде хокей, різні види єдиноборств і плавання. Дитина з високим зростом, ясна річ, відмінно проявить себе в баскетболі, гандболі, або волейболі.

Коли віддавати дитину в спорт – вибираємо правильний вік

Ідеальний вік, в якому і визначається те, до якого з видів спорту у неї є схильність становить від п’яти до семи років. Є батьки, що вирішують водити на спорт для дітей від року, в якості якого можуть виступати деякі види гімнастики, йога або плавання. В даний період організм тільки починає формуватися, і зайве навантаження може лише нашкодити, так що займатися необхідно в найбільш щадному режимі. В принципі, гімнастика це один з небагатьох видів спорту, на який дитину потрібно віддавати вже в ранньому дитинстві, тобто в три або чотири роки.

Аналогічно, даний вік підходить і для занять плаванням. Великий теніс хороший і розвиває спорт для дитини від 5 років і пізніше. В даному віці тіло сформовано краще і пріоритет потрібно віддавати розвитку мускулатури, реакції і координації. В принципі, до цієї ж вікової категорії видів спорту можна віднести легку атлетику, єдиноборства, командні ігри на зразок футболу, шахові гуртки і спортивне орієнтування.

Якщо заводити мову про те, який вибрати спорт для дитини від 10 років, відповідь – будь-який з перерахованих вище, включаючи також лижі. Ясна річ, що з нуля навчитися чомусь буде непросто, а на гімнастику дівчинку можуть взагалі не взяти, але існують окремі секції спеціально для дітей старших вікових груп, які абсолютно не мають досвіду. Але 10 років є вже досить пізнім віком, коли дитині навчитися чомусь новому може бути навіть складніше.

Діти у великому спорті

З огляду на тенденцію того, що багато сучасних спортсменів професіоналів починають займатися майже з дитячого віку, логічно припустити, що до великого спорту, щоб стати чемпіоном, дитина повинна готуватися мало не з грудного віку. Але на жаль, не все так просто. Приймаючи рішення про те, чи віддавати дитину у великий спорт, батько часто бачить лише медаліста – олімпійця, але не травми, синці, і покалічене здоров’я.

Лікарі одностайні в думці, що великий спорт приносить для здоров’я набагато більше шкоди, ніж користі. Діти у великому спорті найчастіше травмуються навіть не на змаганнях, а на тренуваннях, працюючи на межі ресурсів свого організму, по суті, зношуючи його.

Для фізичного здоров’я професійний спорт несе шкоду в розтягненнях, пошкодженнях м’язів і сухожиль, переломах та вивихах. Часом, не досягнувши необхідного результату, дитина відчуває нервовий зрив і впадає в депресію. Це зовсім не означає що дітям протипоказані заняття спортом, а лише дає зрозуміти, що потрібно бути акуратніше і стежити за самопочуттям юного спортсмена, який сам може не звертати увагу на те, що у нього щось болить.

Висновок такий, що дитину можна віддати і в великий спорт, але тоді стежити за її здоров’ям і самопочуттям потрібно ще більше, ніж якби вона відвідувала звичайну шкільну секцію.