Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Користь і шкода від занять кроссфітом

Користь і шкода від занять кроссфітом

Користь і шкода від занять кроссфітом
Статті про спорт

За останні кілька років про кроссфіт було сказано дуже багато, а серед людей, які не є спортсменами він набрав колосальну популярність. У багатьох розвинених країнах (США, Канада, Австралія та інші) за даною методикою тренуються поліцейські і пожежні. Безперечні плюси даного виду тренінгів – інтенсивна прокачка тіла за всіма параметрами (сила, витривалість, спритність). Акцент в процесі тренувань робиться відразу на всі групи м’язів, постійно змінює темп і включає елементи гімнастики, фітнесу, а також легкої і важкої атлетики, гармонійно вписуючи частину кожного в загальну програму.

Один з основних принципів кроссфіта – збалансованість, тобто тренуванням на витривалість приділяється така сама кількість часу, що і розвитку мускулатури. В результаті у атлета прокачаний кожен пучок м’язів, як у звичайного бодібілдера, але при цьому кроссфітер може пробігти марафонську дистанцію і не видихнути. Відповідно тіло готове до самих виснажливих випробувань завдяки значно поліпшеним силі і витривалості. Якщо говорити конкретно, то завдяки заняттям кроссфітом значно поліпшується робота серцево – судинної системи, суглоби, мускулатура і зв’язки зміцніють, при цьому також прискорюються реакція і координація.

Мінуси кроссфіта
Незважаючи на всі перераховані якості, заняття кроссфітом часом можуть приносити шкоду. Зазвичай це пов’язано з неправильною технікою тренувань. Так як кроссфіт є запатентованою системою вправ, займатися їм краще в спеціалізованих центрах і ніяк не в тренажерних залах з сумнівною репутацією. Однак є ряд чинників, які потрібно взяти до уваги. Беручи до уваги те що в процесі занять тіло знаходиться на межі своїх можливостей, часом для виконання всіх вправ доводиться жертвувати технікою. Логічно, що замість гарного результату спортсмен отримує травму. При заняттях обов’язково потрібно брати до уваги стан організму і конкретно вашого тіла. Якщо є проблеми з серцем, краще не ризикувати і не змушувати його працювати на знос. В іншому випадку результат може стати вельми сумним. Тому перш ніж приступати до тренувань потрібно знати техніку виконання кожної з вправ і не мати проблем з серцево – судинною системою. В іншому випадку замість подіуму на змаганнях можна вкласти себе на лікарняну кушетку.