Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Що таке дрифт

Що таке дрифт

Що таке дрифт
Статті про спорт

Про цей вид гонок відомо майже всім, у кого є близький до спортивного автомобіль, а також тим, хто захоплюється відеоіграми, або автоспортом. Народилася культура дрифту в Японії, в середині 60-х років і полягала в прискореному проходженні поворотів за допомогою введення машини в керований занос. Згодом заїзди та змагання напівлегального характеру плавно перейшли в статус професійного автоспорту.

Основний принцип техніки проходження поворотів за допомогою дрифтингу – викликати короткочасну втрату зчеплення коліс з дорогою, щоб вони почали ковзати по полотну, і машину трохи повело вбік. Переваги такого способу в першу чергу складаються в економії часу, що в іншому випадку йшло б на гальмування, а потім прискорення, занос ж дозволяє пройти крутий дорожній вигин, зводячи до мінімуму втрату темпу, в якому рухається машина.

Машини для дрифту

В принципі, авто може бути виробництва будь-якої країни, але частіше за все вибір зупиняють на японських, так як саме автопром піднебесної вважається істинно канонічним, рідше використовують європейські, часом можна побачити гонщиків навіть на вітчизняному автопромі.
Остаточної думки на предмет того яка машина краще для дрифту не існує, проте єдиним є те, що вона обов’язково повинна бути з заднім приводом в силу простоти входження в занос на такому авто і легким, щоб ним було простіше керувати. Важливою умовою буде і наявність потужного і надійного двигуна, здатного працювати в дуже інтенсивному режимі і механічної коробки передач.

Логічно, що перша машина для дрифту повинна бути бюджетною і простою в обслуговуванні, не кажучи вже про поширеність, щоб шукати запчастини було простіше. Вибір напряму залежить від регіону, кількості коштів на покупку, і цілей. У країнах СНД найчастіше вибирають BMW 3-х серій, E30, і E36, так як мінімальним вимогам вони відповідають (задній привід, пристойний двигун, простота в обслуговуванні). Такі автомобілі частіше можна зустріти в Києві, тому перш ніж приступати до перегонів, краще заодно і відвідати курси екстремального водіння.

У портових містах на кшталт Одеси вибір частіше зупиняють на японцях, як внаслідок широкого вибору, так і поширеності запчастин. З японських це Toyota Soarer, Mark II, Chaser, Honda Prelude, Mazda RX 8, Nissan Silvia, 180SX, а якщо бюджет дозволяє, то купити можна легендарні Nissan Skyline R32, Toyota Supra, або Sprinter Trueno. Новачку потрібно враховувати, що знайти в хорошому стані будь-яке з перерахованих вище авто завдання непросте, бо попередні власники самі навчаючись на них, доводять двигун разом з підвіскою і основними агрегатами до передінфарктного стану. Логічним рішенням буде не поскупитися на уроки екстремального водіння у інструктора в відповідної автошколі, благо їх в Одесі достатньо.

Техніка дрифту на передньому приводі

Серед широких мас існує думка про те, що дрифт на передньому приводі неможливий, або ж можливий лише взимку на слизькому покритті, але це не так. Кейті Тсучіа – легендарний японський автогонщик виступає на передньопривідній Honda Civic, досить ефектно доводячи зворотне.
Вся складність полягає саме в тому, що за рахунок того, що передні колеса і ведучі, і напрямні, важкий як безпосередньо процес входження в занос, так і утримання керма, разом з контролем авто.

Машину до подібного потрібно спеціально підготувати, і це вимагає серйозних навичок і професійного підходу, в іншому випадку вкрай великий ризик не тільки розбити машину, але і серйозно покалічиться самому.

Техніка дрифту на задньому приводі

Найпростіший і популярний спосіб у новачків, звичайно ж, занос за допомогою ручника. Перед поворотом включається знижена передача, кермо крутять в сторону повороту, потім різко смикають і відпускають стояночне гальмо, викликавши зрив задньої осі, а далі проходять поворот, контролюючи кут і ступінь зносу педаллю акселератора і кермом, виходячи з нього поступово відпускаючи ногу з педалі і викручуючи кермо в ту сторону, в яку несе корпус.

Простіший у виконанні варіант – викликати зрив одночасно всіх коліс, замість ручника використовуючи педаль гальма, швидко вдавивши, і відпустивши її. Далі схема контролю і виходу майже ідентична.

Ще один варіант, можливий або на мокрій дорозі, або при високій потужності двигуна – входити в занос педаллю газу, викликавши за допомогою різкого натискання на неї надлишковий крутний момент на задні колеса, що також спричинить за собою зрив всієї осі.