Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Які бувають види капоейра

Які бувають види капоейра

Які бувають види капоейра
Статті про спорт

За більш ніж 300 років свого існування бойове мистецтво капоейра значно змінило свою початкову концепцію. З його поширенням і збільшенням числа послідовників, методика викладання та принципи боротьби значно змінювались. На даний момент часу є кілька векторів розвитку і викладання капоейри, які розрізняються технікою проведення гри (ігрового поєдинку). Найбільш відомі напрямки – Капоейра Режіональ і Капоейра Ангола. У першому напрямку основний акцент робиться на акробатичні складові, швидкість і видовищність. Ангола – навпаки, відрізняється більш акуратними і витонченими рухами і важливу роль віддає тактичній складовій. Відносно недавно поширюватися став новий стиль капоейра – Контемпоранеа, що поєднує прийоми і рухи з Режіональ і Ангола.

Капоейра Ангола
Стиль Ангола в капоейра зберігає концепцію традиційної капоейра, хоча з’явився пізніше режіональ. Створений він був мейстре Пастінья, який заснував академію капоейра в Бразилії в 1941. Відмінна риса Ангола – використання силових прийомів, стратегії і тонкого прорахунку. Походження назви пов’язують або з назвою ритуального африканського танцю нголо, також країною Ангола, з якої привозили рабів. В процесі поєдинку гравці можуть використовувати різні хитрощі для відволікання противника, щоб потім перейти в несподіваний наступ. Ангола викладається в основному в Південній Америці, хоча її послідовники є і в інших країнах. Незважаючи на історичну цінність, Ангола куди менш популярна, ніж режіональ в зв’язку з тим, що режіональ вважається в рази більш видовищніше і ефективніше.

Капоейра Режіональ
Введений мейстре Бимба в 1931 році, Режіональ зараз найбільш поширений і серед капоерістів вважається в рази ефективніше для самооборони, ніж Ангола. Відмінність капоейра Режіональ від капоейра Ангола полягає в динаміці, швидкості і безлічі прийомів. Велика частина сучасних шкіл Капоейри пішла саме від Режіональ. Найчастіше поєдинок відбувається настільки швидко, що глядачі не встигають стежити за гравцями в середині рода (кола). За кілька десятиліть з моменту появи стиль змінювався і в первозданному вигляді, як і Ангола зараз практично ніде не викладається.

Контемпоранеа
Стиль Контемпоранеа є найновішим в Капоейра, з вельми своєрідною концепцією. Він поєднує в собі частину елементів як з Ангола (використання тактики вичікування і несподіваних атак), так і з Режіональ (акробатика, динаміка бою, високі удари). Але найцікавішою його особливістю є запозичення прийомів з деяких видів східних єдиноборств. В результаті цей стиль дещо відійшов від традицій, а іноді розглядається як абсолютно новий вид бойового мистецтва. У різних групах Контемпоранеа може викладатися по різному, так як ще одна відмінна риса – адаптивність поєдинку під ритми гри.