Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Що таке капоейра

Що таке капоейра

Що таке капоейра
Статті про спорт

Капоейра є бойовим мистецтвом, що з’явилось на території Південної Америки в 17-му столітті. Її винайшли чорношкірі раби – вихідці з Анголи, яким потрібно було навчиться якось захищати себе на чужій території. Для того, щоб приховати це від наглядачів вони використовували традиційну музику і замаскували все під своєрідний ігровий танець. Саме тому в капоейра і поєднується така безліч елементів – поєдинку, акробатики, музики і ритуальних танців в дуже цікавому стилі. Відбувається це таким чином – глядачі і капоеріст збираються в коло (рода), у головах якого знаходяться музиканти. Далі двоє опонентів приступають до гри, в процесі якої потрібно дістатися до супротивника і змусити його втратити рівновагу. В процесі занять капоейрою покращується спритність, фізичні показники, координація рухів і багато іншого.

Переміщення в капоейрі
В капоейрі є багато складових, таких як удари руками, кидки, прийоми по контратаці, удари ногами, ухилення і багато іншого. Особлива краса капоейри досягається завдяки акробатичній складовій і силовим стійкам. Однак в першу чергу вивчення капоейри починається зі знайомства з джинга – видом пересування, яка властива виключно Капоейра. Завдяки їй капоеріст може швидко залишати місце атаки і міняти позицію. Амплітуда рухів в ній подібна маятнику. На повноцінне оволодіння переміщенням може піти чимало часу. Ще одне призначення переміщення – введення в оману свого супротивника і позбавлення його можливості переміщатися для проведення контратаки. Таку техніку називають jogu bonito і її рухи характеризуються не тільки цікавим стилем, але і пластичністю.

Техніка ударів в капоейрі
Велика частина прийомів і ударних технік капоейри запозичені з інших видів єдиноборств. Але своєрідною візитною карткою капоейри стали удари в стрибку. Крім ніг, при нанесенні ударів в капоейра використовуються руки і голова. Залежно від школи можуть відрізнятися і стилі прийомів і кількість опорних точок під час нанесення удару.

Техніка ухилення в капоейрі
Особливість захисної техніки в капоейра в тому, що основну роль грає ухилення від ударів, іменоване ішківас – ухили (Португальська.), а не постановка блоків. При цьому ухил проводиться якомога нижче. Ще один варіант – вихід у захисну стійку, після якої проводиться стрімка контратака. Виходячи з того, про яку школу йдеться, захисні рухи і контратака можуть відрізнятись.

Роль акробатики в капоейра
Всупереч досить поширеній помилці, акробатичні елементи в капоейрі не використовуються в бою, а потрібні для підняття бойового духу і залякування супротивника завдяки своїй видовищності і красі. Вони дуже складні у вивченні і використовуються тільки досвідченими бійцями в зв’язку з ризиком травмувати не тільки себе але і тих хто мав необережність опинитися поруч у момент виконання трюку.