Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Що таке Хортинг спорт

Що таке Хортинг спорт

Що таке Хортинг спорт
Статті про спорт

Жителі східної Європи, близькі до світу єдиноборств, нерідко чують назву Хортинг, проте важко уявляють, що він із себе представляє. До того ж мало хто знає, на території якої країни він почав свій шлях до Олімпу, обходячи по популярності і ефективності багато інших видів самооборони.

Історія хортингу починається ще за радянських часів, коли у групи ентузіастів і тренерів, які досягли вершин у багатьох видах бойових мистецтв, з’явилася ідея об’єднати їх в єдину школу, яка буде поєднувати найефективніші і корисні риси їх різноманітних напрямків.

Назву ж було придумано, спочатку виходячи з ідеї відродження української самобутності від острова Хортиця, який був також і неприступною фортецею, а закінчення додано для співзвучності. Перший і найвідоміший хортинг клуб з’явився в Дніпрі, а вже після цього Хортинг став поширюватися не тільки по Україні, але і по інших країнах, знаходячи все більше нових прихильників.

Вид спорту Хортинг

Хортинг це українське бойове мистецтво, метою якого є навчання самообороні тих, чия статура або фізичні показники не дозволяють повноцінно перешкоджати нападу. Головна мета хортингу не тільки фізична підготовка, а й моральні і духовні аспекти розвитку психіки і розуму.

Також істотну роль грає і сила волі, тренування якої є основоположним фактором для використання деяких прийомів школи хортингу, що вимагають серйозної моральної рішучості (травмування суперника, яке часом можуть порахувати в чомусь аморальним або перевищуючим межі обґрунтованої самооборони).

Суть хортингу це проведення бою в будь-яких умовах, вдаючись до допомоги прийомів з найрізноманітніших шкіл єдиноборств. При цьому нерідко фізична підготовка випереджає моральну, в середньому за кілька місяців регулярних тренувань тіло і рефлекси почнуть працювати вже на абсолютному автоматизмі, з високим ступенем ефективності. Однак тренування сили волі і морального духу у спортсменів часом може зайняти значно більше часу.

Правила хортингу

При навчанні хортингу потрібно чітко розрізняти правила проведення бою на рингу від реальних бойових умов на вулиці. Спільними рисами є те, що дозволено проводити удари руками і ногами в практично будь-які області, а також активне застосування підсічок для збивання противника з ніг. Такі правила існують саме виходячи з того, що в бою застосовуються всі можливі прийоми, що поєднують в собі комбінації з дуже багатьох видів єдиноборств.

У стандартному бою, який проходить за правилами хортингу йде три раунди. Перший проходить в захисних шоломах і рукавичках, і більше необхідний для оцінки бійця і його техніки. У другому раунді шоломи і рукавички доводиться зняти, а єдиним захистом можуть служити наколінники. Дозволяються задушливі і больові прийоми, жорстке утримання суперника в разі, якщо його вдалося повалити на підлогу.

Як правило в результаті перших двох раундів вже можна визначити переможця. Однак, якщо сили були рівні, або ж обидва суперники по черзі здобували перемогу протягом двох раундів, починається третій. Третій раунд триває рівно до перемоги одного з суперників, або в разі нокауту, чи якщо він здається сам, визнаючи свою поразку.

Потрібно відзначити, що перший раунд більше акцентується на ударах в голову, і технічних прийомах, а другий більше нагадує боротьбу. Для дитячих поєдинків перший раунд як правило скасовують щоб уникнути серйозних травм голови.

Особливості бойової техніки Хортинг

Бойова техніка хортингу полягає в першу чергу в тому, щоб мати тактичну перевагу над своїм суперником і використовувати його слабкості. Спочатку необхідно ввести противника в оману своїми діями, роблячи обманні маневри. Після того, як він поведеться на них, провести основний прийом, який спочатку і планувався.

При натренованій реакції після атаки противника з мінімальною затримкою проводиться контратака. Наприклад, при ударі правою рукою, перехопити її, притягнути противника до себе, і нанести удар коліном в область живота. При цьому основний упор в поєдинку робиться на тактичну складову спільно з швидкими і точними ударами, а вже боротьбу хортинг використовує більше як доповнення.

Особливості бойової техніки хортингу засновані, крім усього іншого і на елементах несподіванки і непередбачуваності, з активним застосуванням напрацьованих навичок і прийомів, запозичених із інших видів єдиноборств.