Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Що таке Ніндзюцу

Що таке Ніндзюцу

Що таке Ніндзюцу
Статті про спорт

Багато з нас виросли на мультфільмі «Наруто» і різних аніме. Нерідко в епічних сагах про пригоди японських воїнів можна почути заповітне «ніндзюцу» – бойове мистецтво, яке заросло такою кількістю легенд, що за ступенем загадковості може скласти конкуренцію Атлантиді. При цьому в багатьох містах як Росії, так і України мудрі сенсеї передають свої знання про нього молодому поколінню. Що з себе являє мистецтво ніндзюцу та чи варто відвідувати тренування в Україні або Росії, ми розповімо в даній статті.

Історія ніндзюцу
Згідно з історичними відомостями, мистецтво ніндзюцу зародилося в 900-1200 роках в Японії, одночасно з мистецтвом самураїв. Одна з теорій свідчить, що вони пішли від буддистів ямабусі, що жили в той час в горах. Про існування кланів і їх місцезнаходження не знав практично ніхто, а самі ніндзя були чимось середнім між вбивцями за наймом і шпигунами, виконуючи роботу, пов’язану з диверсійною діяльністю. Кланів ніндзюцу існувало не більш 100. Главу клану називали дзенін, йому підпорядковувалися тюніни (середня ланка воєначальників), а вся робота з підривної і диверсійної діяльності лягала на плечі генінів – по суті найнижчому ступені в ієрархії. При цьому багато ніндзя паралельно вели абсолютно звичайне життя, ніяк не даючи зрозуміти про приналежність до клану, однак готові за будь-якої необхідності кинути все, і виконувати завдання в інтересах свого клану. До лав ніндзя також брали жінок, для яких існували окремі види озброєння і інші техніки бою.

Принципи ніндзюцу
Основа даного мистецтва – скритність, вміння проводити різні диверсії на ворожих територіях і залишати їх таким чином, щоб ніхто навіть не здогадався про присутність стороннього. Також одним із стовпів даного мистецтва була теорія про загальної гармонії і балансі природи і що її будь-яка дестабілізація може мати дуже серйозні наслідки. Відповідно діяти завжди необхідно, привносячи мінімальні зміни в навколишній світ. На практиці це виражалося в абсолютній безшумності і умінні не залишати ніяких слідів своєї присутності. Відзначити необхідно, що інтереси кланів в ніндзюцу стояли першочерговим завданням. Згідно з однією з легенд, ніндзя якого переслідували вороги, потрапивши в капкан – спотворив своє обличчя і наклав на себе руки, щоб ніхто ніколи не зміг визначити його особистість і зрозуміти приналежність до одного з кланів.

Техніки ніндзюцу
Бойові техніки ніндзя поєднували в собі елементи дзю-дзюцу (бойове мистецтво самураїв) і інших єдиноборств. Але при цьому прийоми і техніки змінювалися таким чином, щоб звести будь-який шум до мінімуму, часто роблячи основний акцент на задушливих прийомах. Крім цього у воїнів тіні був значний арсенал холодної зброї – сюрікени – метальні зірочки, Гата – короткі вигнуті мечі, Шуко – подоба рукавички з зазублинами, що дозволяли чіплятися за дерева, Какути – кільце з отруєними виступами, Ашик – металеві кігті, які чіплялися на ноги і допомагали підніматися на уступи, Кагнава – гак-кішка на мотузці, завдяки якій можна було чіплятися за уступи і багато іншого.

Сучасне ніндзюцу
У сучасному світі майже не залишилося визнаних майстрів ніндзюцу, а з появою безлічі надтехнологічних гаджетів необхідність в мистецтві воїнів тіні пропала. Однак на території як Росії, так і України є ряд додзьо, де викладають подобу ниндзюцу. Найчастіше це звичайні школи єдиноборств, в яких навчають самообороні і лише крупицям первозданного мистецтва ніндзя. І якщо у вас раптом виникло непереборне бажання йому навчиться, найкраще поїхати в Японію, і знайти одного з сучасних ніндзя – майстрів своєї справи.