Радіус: Відключити
Радіус:
km Встановіть радіус пошуку
Шукати

Вплив спорту на організм

Вплив спорту на організм

Вплив спорту на організм
Статті про спорт

Про користь від занять спортом для організму йдеться постійно, особливо коли мова заходить про біг, відвідуванні тренажерного залу або велопрогулки. Але при цьому не кожен пояснить, що саме відбувається в організмі при цьому і за рахунок чого поліпшується самопочуття, підвищується тонус, а серцевий ритм приходить в норму. Багатьом цікаві не тільки фізичні, але і хімічні процеси, що відбуваються в організмі під час занять спортом і їх вплив на тіло спортсмена. Про це і піде мова в даній статті.

Перше, про що слід знати – кисневе живлення мускулатури. При регулярних фізичних навантаженнях кровообіг організму значно поліпшується, як наслідок – тіло утворює нові кровоносні судини, а в сам процес кровообігу також починають включатись капіляри, що не працювали раныше. Як наслідок – відчуття пампінгу (накачування м’язів) приходить раніше, регенерація мускулатури відбувається куди швидше, не кажучи вже і про силові показники. Ще один важливий факт – прискорення утворення нових клітин в м’язах, включення в роботу і синтез нових речовин, що також буде сприяти збільшенню обсягу і силових показників. З видів спорту, що сприяють нарощуванню м’язів добре підходять кроссфіт, веслування або бодібілдинг.

Як спорт покращує дихання і серцево – судинний ритм.
Під час тренувань м’язів необхідний постійний приплив крові, насиченої киснем, що змушує серце працювати в куди більш інтенсивному режимі. Періодичне проведення кардіотренувань, а також поступове (а не різке) збільшення навантаження допоможуть знизити ризик захворювань серця, прискорять процес притоку крові до органів і як наслідок – приведуть в тонус весь організм, особливо якщо до цього був довгий період застою. З перерахованого вище випливає висновок, що для насичення крові киснем легені також починають працювати в зовсім іншому режимі. Спочатку збільшується частота дихання, а далі, в слідстві необхідності постійного підживлення збільшуються як легкі – так і обсяг кисню, який в них надходить. Якщо тренування потрібні вам саме для поліпшення дихання і серцево – судинної системи, потрібно зробити вибір на користь плавання, або виду спорту де величезну роль грає біг (футбол, баскетбол, гандбол).

Як спорт допомагає поліпшити реакцію і координацію рухів.
Існують види спорту, в яких найважливішу роль відіграє реакція і вміння аналізувати ситуацію. До таких відносяться східні єдиноборства (карате, джиу джитсу, дзьодо, ніндзюцу), спортивна стрільба (стендова, динамічна, стрільба з лука), а також автоспорт. Справа в тому, що кожен з цих видів спорту змушує мозок запам’ятовувати і обробляти нові умовні рефлекси. Завдяки цьому поліпшується зв’язок нейронів, обробка інформації відбувається все швидше і швидше, а при певній вправності реакція стає воістину надлюдською. Але все це стає можливо лише за умови регулярних і постійних тренувань.